I. Sesja NOWORODKOWA do 12.dnia życia Maluszka

  • Wiek dziecka: max do 12.dnia życia dziecka.
    Sesję należy zamówić w trakcie ciąży.  Najlepiej wykonać sesję noworodkową do 12. dnia życia Maluszka, ponieważ w tym czasie dziecko przesypia większą część dnia. Maluszek jest wtedy bardzo “elastyczny” co pozwala na układanie go podczas spania. Czas trwania sesji jest elastyczny od 2 do 4 godzin. W zależności ile czasu potrzebujemy na nakarmienie, wyciszenie Maleństwa; często długo czekamy, aż Maleństwo się wyciszy i zaśnie, aby móc wykonać zdjęcia podczas snu. Na sesję przygotowuję 2 stylizacje. Sesja odbywa się w domowym zaciszu, jest możliwość podgrzania mleka, przewinięcia dziecka. Sesja odbywa się spokojnie, delikatnie układamy dziecko podczas spania. Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Gdy dziecko ma kolki trzeba sesję przełożyć.

Jeżeli macie takie życzenie, wykonujemy podczas tej sesji również ujęcia rodzinne.

 

II. Sesja DZIECIĘCA/ RODZINNA

  • Wiek dziecka: ok 5 miesięcy – uwieczniamy uśmiechnięte buźki w pozycji na brzuszku i na pleckach.
  • Wiek dziecka: ok 7-8 miesięcy – sesja „siedzimy”, gdy dziecko samo stabilnie siedzi.
  • Wiek dziecka: ROCZEK – realizujemy sesje na „Roczek”

Podczas tych sesji są wykonywane również wspólne ujęcia rodzinne.

 

III. Plenerowe Sesje Zdjęciowe 
Do wyboru:

  • Sesja Dziecięca – polecane dla starszych dzieci, już chodzących.
  • Sesja Rodzinna
  • Sesja Ciążowa – zapewniam suknie i dodatki, możliwość wykonania zdjęć w plenerze lub w domowym atelier co jest dobrą alternatywą na zimowe dni.

Sesja Dziecięca w plenerze jest przeznaczona dla większych dzieci, już od takich, które już stawiają pierwsze kroki i ciężko będzie im wysiedzieć w studio. Dla urozmaicenia warto przygotować np. ulubione zabawki, ulubionego misia, mile widziane przebranka, itp.

Na sesję rodzinną można przyjść podobnie ubranym, wybrać motyw przewodni np. elegancko, w kratkę, zabawnie lub ubrać się w podobnych kolorach. Unikamy czarnych ubrań, najpiękniejsze ujęcia wychodzą w jasnych, pastelowych kolorach. Dla urozmaicenia sesji można zabrać różne akcesoria, kierując się np. zainteresowaniami 🙂 Czas sesji rodzinnej jest zależny w dużej mierze od dzieci i ich chęci do współpracy; jest on różny w zależności od wieku.  Zwykle sesja trwa ok 1 godziny. Umawiamy się w dowolnym miejscu i działamy 🙂

Sesja ciążowa powinna odbyć się końcem 7. /początkiem 8. miesiąca. Sesja może odbyć się z mężem lub innymi dziećmi. Na sesję zapewniam suknię ciążową, można przygotować też własną stylizację, buciki dziecięce, kilka ubranek, oraz inne gadżety, które chcielibyście użyć do sesji.